Türkçe

Üretim

İzlenme 16537

Sızma zeytinyağını ağaç üzerinde elle veya sırık yardımıyla toplanan zeytinler aynı gün içersinde kontini (en hijyenik ve pratik sistem) olarak adlandırılan fabrikalarda çıkarılarak sizlere sunuyoruz.Tabi ki bununlada bitmiyor asit oranı azami 0 9 dizeme kadar olması ve lezzetli kültürümüze uygun olması gerekir. Fabrikada paslanmaz çelikten yapılmış güyümlerle taşınan zeytinyağı yine aynı malzemeden yapılan tanklarda dinlendiriliyor. Daha sonra pamuk filtreden geçirilerek içinde hiçbir tortu ve posa bırakılmadan sizlere sunuyoruz. Böylece serin ortamda iki yıl boyunca güvenle saklayabileceğiniz bir hale gelmiş oluyor.

Müessesemizde mevcut olan hiçbir üründe yardımcı katkı maddesi bulunmamakla birlikte doğal ve hijyenik ortamlarda üretilmektedir. En idalı olduğumuz ve Ayvalık yöresine has yeşil kırma zeytin. Bu ürünümüz domat veya Edremit tipi zeytinden kimi yerde çekiçte yunanlıların çaçiste dedikleri bir zattır. Çizik zeytinden farkı etin çekirdekten daha kolay ve çabuk ayrılması.Çizik zeytinden bahsetmişken Edremit tipi pembe çizik zeytin de doğal ortamda üretilir. Siyah zeytinimiz Ocak/Şubat aylarında sele zeytini kaya tuzuyla yapılan buruşuk ve az tuzlu olan zeytinin ömrü kısa olduğu için sadece iki ay içerisinde satışımız vardır. Havaların ısınmasıyla birlikte Nisan ve Mayıs aylarından sonra çabuk kurur kabuk ve deriden ibaret kalır dolayısıyla yemesi hoş olmaz.
Bir diğer siyah zeytin çesidimiz siyah duble zeytinden ondört kiloluk tenekelerde az tuz, sirke ile beş, altı ay çevirerek yaptığımız teneke çevirme zeytini hafif acımsı olup bu tür zeytinden hoşlananlar için idealdir. Genelde Ağustos ayından itibaren yok sattığımız bir ürün olup talepleri karşılamakta oldukça zorlandığımızı söyleyebiliriz.
Bir diğer ürünümüz zeytin reçeli ilk okuduğunuzda şaştığınızı tahmin edebiliyoruz. Fakat yediğinizde ağzınızda bıraktığı tatla bir kat daha artacağını eminiz daha çok kestane şekeri veya bergamut reçeline benzetilen tadıyla enteresan bir o kadar da sofraya güzellik hoşluk veren bir ürün çeşitli firmalarında yaptığı zeytin reçelinde dikkat edilmesi gereken önemli bir husus belli bir süre geçtikten sonra yağ kokusu çıkarması ve ağırlaşması.

Bir diğer ürünümüz olan yeşil zeytin ezmesi sadece yeşil zeytinin etinin kullanıldığı bir üründür. Aynı zamanda acılısınında bulunduğu ezmeyi genelde kahvaltı haricinde kanepelerde farklı tatlar arayanlar için bir ayrıntı olabilir.
Siyah zeytin ezmesinde yine aynı şekilde zeytin çekirdek ve kabuğundan ayrılmış püre olarak sizlerin damak zevkine sunulmuştur.

Zeytin salatası acı biberin kaynatılarak daha sonra içine kıyılmış zeytinler karıştırılması suretiyle hazırla
Zeytin turşusu salamuranın içinde kıyılmış zeytin, sarmısak, biberiye, kekik, kırmızı biber, kimyondan oluşan harmanla değişik tat özellikle salatasında farklı bir lezzet arayanlar için.

Çekirdeklerinden arındırılmış olan zeytinlerin içerisine badem ve biberli olmak üzere iki çeşit özellikle içki mezesi martininin yanında mükemmmel durur.

Bu ürünlerimizi yurdun dört bir yanına gönderebiliyoruz. Size bir telefon, fax yada bir e-mail kadar yakınız.

15/08/2018 Gün Ortalama:223  Bugün 57 Ziyaret var  Sitede 1 kişi var  IP:54.196.73.22